MEDIACE

Mediace v rodinných věcech

Míša KopalováJmenuji se Míša Kopalová a začínala jsem jako právnička v oblasti zdravotnického práva. Úspěšně jsem žalovala nemocnice za újmy, které způsobily pacientům. Už v této době jsem se začala zajímat o mediaci. Zejména v okamžiku, kdy jsem na vlastní oči viděla, že upřímná omluva lékařky pacientce, které způsobila vážnou újmu, zapůsobila jako nejlepší lék na její bolest.

Proto jsme začali zkoušet používání mediace na tyto případy již v letech 2007 a 2008. Tedy ještě několik let před tím, než začal platit zákon o mediaci. V této době jsem se ocitla těsně před třicítkou a dala jsem přednost založení rodiny před prací na plný plyn.

V následujících 6 letech jsem řešila, zda je možné rozvíjet všechny nabyté znalosti a dovednosti při poctivém výkonu všech mateřských povinností. Dospěla jsem k závěru, že být matkou naplno nejenže pracovní uplatnění nesnižuje, ale ještě vylepšuje.

Takže se mi podařilo při dětech úspěšně zakončit náročný výcvikový program Koučink – věda i umění u Erickson College International se sídlem v Kanadě, odkoučovat desítky hodin s klienty a složit mediátorskou zkoušku na Ministerstvu spravedlnosti.

Vedle toho jsem spoluautorkou publikace Jak se dohodnout bez soudu a rovněž jsem pro Evropskou komisi zpracovala studii o implementaci Mediační směrnice EU na Slovensku (2013), stejně jako studii o účasti dětí na soudním řízení v České republice (2014).

Praktické zkušenosti, které jsem nabyla právní i koučovací praxí, stejně jako péčí o tři děti, nyní zúročuji v roli rodinné mediátorky a koučky.

Mám kancelář na adrese Podbabská 20, Praha 6 – Bubeneč v 6. patře (mediační kancelář MANOFI – č. 601).

Objednat se můžete na čísle 737 951 323 nebo na emailu misa.kopalova@manofi.cz, kde Vám také bezplatně poradím, jak získat pro mediaci i druhou stranu.